Presidenti Pendarovski dhe Presidenti Van der Belen vendosën kurora pranë varrit të Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas”

29 Mars 2023 | Kumtesat

Në suazat e vizitës zyrtare të Presidentit federal të Republikës së Austrisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski dhe Presidenti Aleksander Van der Belen vendosën kurora pranë varrit të revolucionarit maqedonas Goce Dellçevit në kishë “Shën. Spas” në Shkup.

Paraprakisht, Presidenti Stevo Pendarovski në kabinetit presidencial, në ceremoni zyrtare me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake e mirëpriti Presidentin austriak, kurse pas mbajtjes së takimit tet-a-tet dhe pas takimit plenar të të dy delegacioneve të dy presidentët mbajtën konferencë të përbashkët për shtyp.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....