Takim e Presidentit Pendarovski me Ambasadoren zvicerane Tejada

5 Korrik 2019 | Kumtesat, Takimet

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot e pritiAmbasadorene Konfederatës Zvicerane, Sibile Suter Tejada.

Në takimin u shkëmbyen mendime e marrëdhënive bilaterale mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dheKonfederatës Zvicerane, ku ishte e shprehur kënaqësi nga zhvillimin e bashkëpunimit në nivel bilateral dhe në plan multilateral. Në këtë drejtim, Presidenti Pendarovski shprehu gatishmërinë për të intensifikuar dialogun politik të nivelit të lartë.

Presidenti Pendarovski e falënderoi për ndihmën dhe mbështetjen e gjithanshme nga Zvicra për Maqedoninë e Veriut, përmes realizimit të projekteve të shumta për funksionimin më të mirë të institucioneve dhe ngritjen e cilësisë të jetës së qytetarëve dhe shprehu shpresën që ajo të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Ambasadorja Tejada i ka uruar Presidentit Pendarovski me rastin e marrjes së funksionit dhe i dëshiroi sukses në punën e tij.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...