Takim lamtumire i Presidentit Pendarovski me ambasadoren serbe Dushanka Divjak-Tomiq

22 Qershor 2020 | Takimet

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot në takim përshëndetës e priti ambasadoren e Republikës së Serbisë, Dushanka Divjak-Tomiq.

Presidenti Pendarovski e falënderoi për angazhimin e tërësishëm diplomatik ambasadoren Divjak-Tomiq.

Të dy bashkëbiseduesit ranë dakord që bashkëpunimi midis dy shteteve të vazhdojë të zhvillohet dhe të përparohet në të gjitha sferat e interesit të përbashkët.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski për vizitë në Nju-Xhersi

Presidenti Pendarovski për vizitë në Nju-Xhersi

Presidenti Stevo Pendarovski në suazat e vizitës së punës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e pjesëmarrjes në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, dje e vizitoi Nju-Xhersin. I shoqëruar nga bashkëshortja, Elizabeta Gjorgievska, Presidenti...