Takim lamtumire me ambasadorin e Rumanisë, Viorel Stanilla

5 Tetor 2020 | Kumtesat, Takimet

 Presidenti Stevo Pendarovski, sot në një takim lamtumire e priti ambasadorin e Rumanisë, Viorel Stanilla.

 

Të dy bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime mbi ngjarjet e tërësishme politike në vend, si dhe mbi sfidat aktuale politike dhe ekonomike me të cilat po ballafaqohet rajoni i Evropës Juglindore gjatë pandemisë globale.

Në këtë takim janë konstatuar marrëdhëniet e mira bilaterale midis dy vendeve dhe përpjekja për intensifikim të bashkëpunimit të ndërsjellë në të gjitha sferat ku ekziston potencial dhe interes i përbashkët.

Presidenti Pendarovski e falënderoi ambasadorin Stanilla për aktivitetet dhe angazhimin e tij të deritanishëm diplomatik në vend dhe i uroi suksese në punën e mëtejshme.

 

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...