Takimi i Presidentit Pendarovski me drejtorin ekzekutiv të Hjundai Motor Grup

23 Gusht 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot e mirëpriti drejtorin ekzekutiv të Bordit të Hjundai Motor Grup, Euisun Çung.

Në këtë takim me përfaqësuesit e Hjunadi Motor Grup u shkëmbyen mendime mbi mundësitë për investim në ekonominë maqedonase. Presidenti Pendarovski tha se modeli ynë i biznesit për të tërhequr investime të huaja ka përparësi krahasuese, kurse ekonomia maqedonase do të ecë përpara me investues të formatit të tillë, nëse merret parasysh se Hjundai është një nga brendet kryesore globale.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....