Takimi i Presidentit Pendarovski me kryeministrin bullgar Petkov

19 Shkurt 2022 | Kumtesat, Takimet

Presidenti Stevo Pendarovski, në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Munih, pati një takim të shkurtër me kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kiril Petkov.

Bashkëbiseduesit diskutuan mbi dinamikën e grupeve të punës, produktivitetin në atë plan dhe mbi mundësitë për depërtim të agjendës evropiane, që do të nënkuptonte sukses të ndërsjellë. Presidenti Pendarovski tha se përparimi në rrugën evropiane është i domosdoshëm për të dyja palët.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...