Takimi i Presidentit Pendarovski me kryetarin e Partisë për Lëvizjen e Turqve, Enes Ibrahim

10 Shkurt 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, sot e mirëpriti kryetarin e Partisë për Lëvizjen e Turqve, Enes Ibrahim.

Në këtë takim u bisedua mbi ngjarjet aktuale politike në shtet, me theks të veçantë mbi gjendjet në bashkësinë turke në Maqedoninë e Veriut.

Presidenti Pendarovski në këtë takim e shprehu edhe njëherë ngushëllimin e thellë pas tërmetit të fundit shkatërrues në Republikën e Turqisë, duke e theksuar solidaritetin maqedonas dhe përgatitjen për ndihmë të popullit mik turk.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit