Takimi i Presidentit Pendarovski me Riçard Mur, drejtorin e MI6

19 Shkurt 2022 | Kumtesat, Takimet

Presidenti Pendarovski, në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Munih, pati një takim të shkurtër me drejtorin e Agjencisë Britanike të Sigurisë, MI6.

Bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime dhe informacione mbi zhvillimet politike dhe të sigurisë në rajonin tonë dhe më gjerë.

Presidenti Pendarovski theksoi se bashkëpunimi me agjencitë e sigurisë së vendeve anëtare të NATO-s po zhvillohet në suaza të mira, që është i rëndësishëm për shkak të konsultimeve dhe bisedimeve të aleatëve mbi sfidat e përbashkëta të sigurisë.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit