Takimi i Presidentit Pendarovski me Rik Hatavej, nënkryetarin e Habitatit për Evropën, Lindjen e Mesme dhe Afrikën

24 Qershor 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot e mirëpriti Rik Hatavej, nënkryetarin e Habitatit për Evropën, për rajonin e Lindjes së Mesme dhe për Afrikën.

Në këtë takim, Presidenti Pendarovski u informua mbi aktivitetet dhe projektet në këtë organizatë jofitimprurëse e cila nëpërmjet ndërtimit të objekteve të reja apo nëpërmjet rikonstruktimit të objekteve ekzistuese siguron strehim përkatës për njerëzit më të varfër.

Presidenti Pendarovski shprehu falënderim për angazhimin e deritanishëm të kësaj organizate ndërkombëtare në shtetin tonë. Presidenti Pendarovski shprehu mbështetje për projektet aktuale dhe të paralajmëruara të organizatës Habitat – Maqedonia, e cila është pjesë e rrjetit global që është aktiv në mbi 70 shtete dhe ka ndihmuar mbi 35 milionë njerëz.

 

 

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...