Takimi me Robin Niblet, drejtorin e Institutit Mbretëror për Punë të Jashtme

19 Shkurt 2022 | Kumtesat, Takimet

Presidenti Pendarovski pjesëmarrjen në Konferencën e 58-të të Sigurisë në Munih e përmbylli me takimin me drejtorin e Institutit Mbretëror për Punë të Jashtme, dr. Robin Niblet.

Politika e jashtme e Maqedonisë së Veriut, sfidat në rrugën e integrimeve evropiane, kërcënimet e sigurisë ndaj Evropës, kurse me këtë edhe ndaj rajonit të Ballkanit Perëndimor, ishin temat në fokus të këtij takimi.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...