Intervista e Presidentit Pendarovski për emisionin “Top tema” në televizionin Telma

4 Tetor 2022 | Intervistat

Presidenti Stevo Pendarovski, në intervistën për emisionin “Top tema” të televizionit Telma flet për krizën energjetike aktuale, përpjekjet për sigurim të furnizimit stabil me energjensa dhe për vizitën e parakohshme të punës në Republikën e Bullgarisë, në atë kontekst.

Në këtë intervistë, Presidenti Pendarovski flet edhe mbi procesin e aderimit në Bashkimin Evropian, si dhe mbi gjendjet aktuale në shtet.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....