Intervista e Presidentit Pendarovski për Zërin e Amerikës në gjuhën maqedonase

24 Shtator 2021 | Kumtesat

intervistën për Zërin e Amerikës në gjuhën maqedonase, Presidenti Stevo Pendarovski foli mbi marrëdhëniet strategjike me SHBA-në, krizën me refugjatët nga Afganistani dhe pritjet për angazhim më të madh në Ballkan nga administrata e re amerikane.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...