Presidenti Pendarovski e nënshkroi dekretin për ndryshime të Ligjit për siguri në qarkullimin rrugor

12 Shkurt 2024 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot e nënshkroi dekretin për ndryshime në Ligjin për siguri në qarkullimin rrugor me të cilat zgjatet afati i patentave  me emrin e vjetër kushtetues, kurse afati përfundimtar për ndryshimin e tyre të jetë 31 dhjetor 2024.

Presidenti Pendarovski e përshëndet vendimin e deputetëve të cilët sot i vendosën interesat e qytetarëve mbi politikën ditore dhe morën vendim për patentat e shoferëve.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....