Претседателот Пендаровски ги прими организаторите на меѓународниот спортски настан Охрид Ултра-Треил 2021

Претседателот Пендаровски ги прими организаторите на меѓународниот спортски настан Охрид Ултра-Треил 2021

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на организациониот тим на меѓународниот спортски настан Охрид Ултра-Треил 2021. Организаторите истакнаа дека овој спортски настан, којшто се фокусира на одржливо користење на постоечки планинарски патеки и...
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска по втор пат покровител на настанот „Едно семејство“ на СОС Детско село

Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска по втор пат покровител на настанот „Едно семејство“ на СОС Детско село

Сопругата на претседателот на државата, Елизабета Ѓоргиевска, продолжувајќи ја минатогодишната традиција и годинава беше покровител на настанот „Едно семејство“ во организација на СОС Детско село. Посочувајќи дека со овој настан, во пресрет на Меѓународниот ден на...
Обраќање на претседателот Пендаровски на регионалната презентација на Извештајот за човеков развој на УНДП

Обраќање на претседателот Пендаровски на регионалната презентација на Извештајот за човеков развој на УНДП

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на регионалната презентација на Извештајот за човеков развој подготвен од УНДП, којашто се одржа онлајн. Во своето обраќање, претседателот Пендаровски се осврна на влијанието на пандемијата на Ковид-19 врз...
Честитка од претседателот Пендаровски по повод еврејскиот празник Ханука

Честитка од претседателот Пендаровски по повод еврејскиот празник Ханука

Претседателот Стево Пендаровски по повод еврејскиот празник Ханука, упати честитка до г-ѓа Берта Романо-Николиќ, претседател на Еврејската заедница на Република Северна Македонија, како и до сите припадници на Eврејската заедница во Република Северна Македонија....
Средба со министерот за здравство Филипче, НГШ на Армијата Ѓурчиновски и директорот на ЦУК Ангелов

Средба со министерот за здравство Филипче, НГШ на Армијата Ѓурчиновски и директорот на ЦУК Ангелов

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими министерот за здравство, Венко Филипче, началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна Македонија, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски и директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов....