Loading Настани

« Сите Настани

  • Завршен настан.

Свечено отворање на јубилејното 60-то издание на Охридско лето

4 август, 2020

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва – 4 август 2020 година, вторник, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на „Охридско лето“, во Античкиот театар во Охрид.

Обраќањето на претседателот Пендаровски ќе биде пренесувано во живо на првиот програмски сервис на МТВ, како и на Facebook страницата на Претседателот и на YouTube каналот.

Реномираниот меѓународен фестивал „Охридско лето“, традиционално, се одржува под покровителство на Претседателот на државата.

Детали

Дата:
4 август, 2020