Loading Настани

« Сите Настани

  • Завршен настан.

Официјална посета на претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на Сојузна Република Германија

24 јуни, 2019 - 25 јуни, 2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија.

Претседателот Пендаровски ќе оствари одвоени билатерални средби со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни работи Хајко Маас.

За време на официјалната посета претседателот Пендаровски ќе биде почесен гостин на вечера организирана од страна на Аспен институтот во Берлин.

Детали

Почеток:
24 јуни, 2019
Крај:
25 јуни, 2019