Select Page

Соопштенија

Средба на претседателот Пендаровски со министерот за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Гордан Грлиќ Радман
Средба на претседателот Пендаровски со министерот за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Гордан Грлиќ Радман

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими министерот за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Гордан Грлиќ Радман. Поздравувајќи ја посетата на министерот Грлиќ Радман и оценувајќи...

Претседателот Пендаровски покровител на франкофонските активности во 2020 година
Претседателот Пендаровски покровител на франкофонските активности во 2020 година

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска прими претставници на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје и на Здружението на професори по француски јазик на Република Македонија. Професорките го информираа...

Средба со командантот на Косовските безбедносни сили Рахман Рама
Средба со командантот на Косовските безбедносни сили Рахман Рама

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими командантот на Косовските безбедносни сили, генерал потполковник Рахман Рама. На средбата беа разменети мислења за билатералната одбранбена соработка меѓу...

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

Pin It on Pinterest