Select Page
Loading Настани

Настани за 2 август, 2020

Настани Search and Views Navigation

Настан Views Navigation

11:00

Ден на Републиката – Илинден

2 август|11:00 - 12:00
Пелинце

По повод 2-ри Август - Ден на Републиката, Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, утре - 2 август 2020 година, недела, ќе присуствува и ќе се обрати на одбележувањето на државниот празник Илинден, во Mеморијалниот центар – АСНОМ, Пелинце со почеток во 11:00 часот. Свеченоста во Пелинце ќе се реализира во согласност со протоколот […]

Дознај повеќе »
+ Преземи настани

Pin It on Pinterest