Select Page
Loading Настани

Настани за 4 август, 2020

Настани Search and Views Navigation

Настан Views Navigation

All Day

Свечено отворање на јубилејното 60-то издание на Охридско лето

4 август

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва - 4 август 2020 година, вторник, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на „Охридско лето“, во Античкиот театар во Охрид. Обраќањето на претседателот Пендаровски ќе биде пренесувано во живо на првиот програмски сервис на МТВ, како и на Facebook страницата на Претседателот […]

Дознај повеќе »
+ Преземи настани

Pin It on Pinterest