Presidentja Siljanovska Davkova i dha çmimet për më të suksesshmit në edicionin e sivjetshëm të “Ohri vrapon”

2 Qershor 2024 | Kumtesat

Presidentja Siljanovska Davkova sot, në Ohër, i dha çmimet për pjesëmarrësit e të renditur më mirë në edicionin e tetë të fundjavës atletike të “Ohri vrapon” (Ohrid tërçaT).

Miljana Ristiq nga Maqedonia në konkurrencë për femra dhe Dario Ivanovski nga Maqedonia në konkurrencë për meshkuj zuri vendin e parë në garën kryesore me 21 kilometra, ndërsa Mirosllav Spasov nga Bullgaria fitoi vendin e parë në garën 5 kilometra.

Presidentja shprehu kënaqësinë për potencialin dhe përkushtimin e lartë të garuesve të këtij viti, të cilët padyshim do të kontribuojnë në arritjet e tyre të rëndësishme në maratonë. Ajo i falënderoi edhe organizatorët e sivjetmë të “Ohri vrapon”, për fundjavën e atletikës të realizuar me sukses, me rekord prej 2200 pjesëmarrës nga 31 shtete.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit