Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Македонската горанска заедница

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Македонската горанска заедница

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими Авнија Рахте и Аце Димоски, претставници на Македонската горанска заедница од Косово. Претставниците на Македонската горанска заедница го запознаа претседателот со активностите за афирмација на нивниот идентитет и...
Претседателот Пендаровски се обрати на 6. годишна регионална конференција за е-трговија

Претседателот Пендаровски се обрати на 6. годишна регионална конференција за е-трговија

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на 6. годишна регионална конференција за е-трговија посветена на редефинирањето на е-трговијата во ерата на вештачка интелигенција, во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ). Во фокусот на...
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Сојуз на здруженија на дијабетичари

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Сојуз на здруженија на дијабетичари

Претседателот Стево Пендаровски, во пресрет на Светскиот ден за борба против дијабетесот – 14 ноември, денеска прими претставниците на Сојузот на здруженија на дијабетичари на Северна Македонија – СЗДСМ. На средбата, соговорниците разговараа за тековните активности на...
Претставник од Кабинетот на претседателот положи цвеќе по повод 13 Ноември – Денот на ослободување на Скопје

Претставник од Кабинетот на претседателот положи цвеќе по повод 13 Ноември – Денот на ослободување на Скопје

Претставник од Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија, по повод 13 Ноември – Денот на ослободување на Скопје,  денеска положи цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Скопје на Партизанските гробишта во Бутел,  на гробот на генерал Михајло...
Претседателот Пендаровски „Лице в лице“ во Кратово

Претседателот Пендаровски „Лице в лице“ во Кратово

Претседателот Стево Пендаровски во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“ денеска го посети Кратово. Претседателот Пендаровски беше пречекан од професорот по стручни предмети во угостителско – туристичката струка во средното училиште „Митко...