Presidenti Pendarovski e priti euroambasadorin Dejvid Gir

Presidenti Pendarovski e priti euroambasadorin Dejvid Gir

Presidenti Stevo Pendarovski sot e priti shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadorin Dejvid Gir. Në këtë takim janë shkëmbyer mendime dhe informacione mbi perspektivat e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mbi...

Takimi i Presidentit Pendarovski me ambasadorët e Grupit të Vishegradit

Takimi i Presidentit Pendarovski me ambasadorët e Grupit të Vishegradit

Presidenti Stevo Pendarovski sot mbajti takim me ambasadorët e vendeve të Grupit të Vishegradit, të akredituar në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Në këtë takim morën pjesë ambasadori i Republikës së Polonisë, Vojcieh Ticinjski, i Republikës së Çekisë, Mirosllav...