Presidentja Siljanovska Davkova në hapjen e Samitit të Paqes në Ukrainë

15 Qershor 2024 | Kumtesat

Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot mori pjesë në hapjen e Samitit të Paqes në Ukrainë, i cili po mbahet në Burgenstock, në liqenin e Luzernit në Zvicër.

Është paraparë që Presidentja Siljanovska Davkova, nesër më – 16 qershor 2024,  të mbajë fjalimin e saj në samit.

Mbledhja në Zvicër ku marrin pjesë 100 delegacione nga e gjithë bota synon të krijojë një forum për dialog të nivelit të lartë mbi mënyrat për të arritur një paqe gjithëpërfshirëse, të drejtë dhe të qëndrueshme për Ukrainën në harmonizim me të drejtën ndërkombëtare dhe Kartën e OKB-së.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit