Takimi i Presidentit Pendarovski me Presidentin e Armenisë, Vahan Haçaturjan

17 Janar 2024 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski u takua me Presidentin e Republikës së Armenisë, Vahan Haçaturjan, në suazat e pjesëmarrjes në Forumin botëror ekonomik në Davos.

Në këtë takim u bisedua mbi bashkëpunimin bilateral midis dy shteteve dhe zhvillimin e dialogut politik në nivel të lartë.

Bashkëfolësit shkëmbyen mendime edhe mbi ngjarjet aktuale në rajonin më të gjerë.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit