Delegacion nga Kabineti Presidentit bëri homazhe për tetë rezervistët e Armatës të rënë në Stanet e Lubotenit

10 Gusht 2023 | Kumtesat

Delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut i përbërë nga kolonelja Biljana Bllazhevska, adjutante e Presidentit dhe Blerim Kolalli, këshilltar i veçantë për siguri nacionale, me rastin e 22-vjetorit të rënies së tetë rezervistëve ushtarakë pranë vendit të quajtur Stanet e Lubotenit, sot vendosi lule të freskëta pranë përmendores së Tomisllav Nastevskit në Gjorçe Petrov dhe pranë përmendores në Vollkovo, pranë përmendores në fshatin Luboten dhe në kazermën “Ilinden” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit