Takimi me Presidentin gjerman Frank-Valter Shtajnmajer në pritjen për pjesëmarrësit në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

12 Qershor 2024 | Kumtesat

Presidentja Siljanovska Davkova mbrëmë mori pjesë në pritjen, që për pjesëmarrësit në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës në Berlin e organizoi Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Valter Shtajnmajer.

Dy presidentët patën një takim të shkurtër, ku shkëmbyen mendime për periudhën pas zgjedhore në vend dhe formimin e qeverisë së re dhe pritjet për zbatimin e reformave në rrugën maqedonase drejt Bashkimit Evropian.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit