Presidenti Pendarovski dhuroi gjak në evenimentin humanitar në Ambasadën amerikane në Shkup

13 Shtator 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, së bashku me të birin Ognen, sot dhuroi gjak në evenimentin humanitar të organizuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Evenimenti humanitar për dhurim të gjakut dhe dhurim të ushqimit, i organizuar në bashkëpunim me Kryqin e Kuq dhe Institutin e Transfuzionit, këtë vit mbahet për të 15-tën herë në kujtim të ngjarjeve tragjike të 11 shtatorit 2001.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....