Delegacion nga Kabineti i Presidentit bëri homazh për 10 rezervistët ushtarakë të rënë afër Karpallakut

8 Gusht 2020 | Kumtesat

Një delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me rastin e 19-vjetorit të rënies së 10 rezervistëve ushtarakë pranë Karpallakut, sot vendosën lule në pllakën përkujtimore në Karpallak, në autostradën Tetovë-Shkup dhe para kompleksit “Karpallak” në Prilep.

Të hënë, më 10 gusht 2020, delegacion nga Kabineti i Presidentit do të vendosë lule pranë pllakës përkujtimore në Komunën “Gjorçe Petrov”, pranë pllakës përkujtimore në fshatin Lubanci dhe në kazermën “Ilinden” në Shkup, me rastin e 19-vjetorit të rënies së tetë rezervistëve ushtarakë pranë vendit të quajtur Stanet e Lubotenit.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....