Delegacioni i Kabinetit të Presidentit vendosi lule pranë Përmendores së viktimave të tërmetit të vitit 1963 në Shkup

26 Korrik 2020 | Kumtesat

Një delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me rastin e 57-vjetorit të tërmetit katastrofik në Shkup, vendosën lule pranë Përmendores së viktimave nga tërmeti, në Varrezat e qytetit “Butel” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....