Intervista e Presidentit Stevo Pendarovski për emisionin “Klik Plus” në TV21

12 Mars 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski në emisionin “Klik Plus” në TV 21 iu përgjigj pyetjeve mbi ngjarjet politike aktuale në shtet, si dhe mbi masat që po ndërmerren në ballafaqimin me pandeminë kovid-19.

Presidenti në këtë intervistë i tha qëndrimet e vete mbi ndryshimin e modelit zgjedhor, mbi propozimin për formimin e Qeverisë së zgjeruar, kurse foli edhe mbi sundimin e të drejtës dhe mbi marrëdhëniet me Bullgarinë fqinje.  

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....