Takimi me Mirosllav Llajçak, përfaqësues special i BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun Beograd-Prishtinë

18 Janar 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski në suazat e pjesëmarrjes në Forumin botëror ekonomik në Davos, u takua me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun Beograd-Prishtinë, Mirosllav Llajçak.

Në këtë takim u bisedua mbi zhvillimin më të ri të ngjarjeve në rajon, invazionin rus mbi Ukrainën, si dhe mbi domosdoshmërinë e ruajtjes së stabilitetit rajonal.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Takimi i Presidentit Pendarovski me Toni Bler

Takimi i Presidentit Pendarovski me Toni Bler

Presidenti Stevo Pendarovski në suazat e pjesëmarrjes në Forumin botëror ekonomik në Davos, u takua me Toni Blerin, ish-kryeministrin britanik dhe kryesuesin ekzekutiv të Institutit për ndryshime globale. Në këtë takim u bisedua mbi aktivitetet e përgjithshme të...