Presidenti Pendarovski në drekën e Krishtlindjes te kreu i Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit, z.z. Stefan

9 Janar 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot mori pjesë në drekën e Krishtlindjes të cilën e organizon kreu i Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit, z.z. Stefan, me rastin e festave të Krishtlindjes dhe ditën e emrit të tij – festën e dëshmorit të parë dhe kryedhjakut Stefan.

Në drekën e Krishtlindjes të cilën e organizon tradicionalisht në rezidencë kryepeshkopi mori pjesë kryeministri, Dimitar Kovaçevski, si dhe anëtarë të Sinodit të Shenjtë të KOM-KO.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski shprehi ngushëllime për tërmetin në Turqi

Presidenti Pendarovski shprehi ngushëllime për tërmetin në Turqi

Presidenti Stevo Pendarovski në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidenten e Hungarisë, Katalin Novak, shprehu ngushëllime për tërmetet e fuqishme që e goditën Republikën e Turqisë. “Tani morëm informacion se ka një tërmet të dytë, shumë viktima dhe shkatërrim...