Presidenti Pendarovski e uroi pranimin e Republikës së Finlandës në Aleancën e NATO-s

4 Prill 2023 | Kumtesat

Mirëseardhje për Finlandën si anëtarja më e ri e tridhjetë e një në NATO.

Anëtarësimi i Republikës së Finlandës në Aleancë do ta përforcojë sigurinë e saj, sigurinë e rajonit nordik dhe sigurinë e të gjithë bashkësisë transatlantike.

Urime për aleatët tanë të rinj.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....