Shënohet 13 Nëntori, Dita e Çlirimit të Shkupit

13 Nëntor 2020 | Kumtesat

Me rastin e shënimit të 13 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të Shkupit, një delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut vendosi lule në “Varrezat Partizane” në Butel, në vendin e prehjes së përjetshme të Gjeneralit Mihajlo Apostolski dhe para Monumentit të Çlirimtarëve të Shkupit.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....