Delegacion nga Kabineti i Presidentit vendosi lule pranë Përmendores së viktimave nga tërmeti i Shkupit i vitit 1963

26 Korrik 2021 | Kumtesat

Një delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me rastin e 58-të vjetorit nga tërmeti katastrofik në Shkup, vendosi lule pranë Përmendores së viktimave nga tërmeti, në varrezat e qytetit Butell, Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....