Takimi i Presidentit Pendarovski me Bernar Emie, drejtorin e DGSE-së

18 Shkurt 2022 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, u takua me Bernard Emie, drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme Franceze për Siguri të Jashtme, DGSE.

Në këtë takim u shkëmbyen mendime dhe informacione mbi zhvillimet aktuale në rajon, sfidat e sigurisë dhe rreziqet potenciale që lidhen me ngjarjet në rajonin më të gjerë.

Presidenti Pendarovski vlerësoi se bashkëpunimi ndërmjet agjencive të sigurisë të vendeve anëtare të NATO-s është me rëndësie të jashtëzakonshme si për sigurinë e Aleancës, ashtu edhe të rajonit dhe të Maqedonisë së Veriut si anëtarja më e re e NATO-s.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....