Sekretari i përgjithshëm i Kabinetit të Presidentit mori pjesë në shënimin e 80-vjetorit të masakrës në Vatasha

16 Qershor 2023 | Kumtesat

Sekretari i përgjithshëm i Kabinetit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Mile Boshnjakovski, mori pjesë në shënimin e 80-vjetorit të masakrës në Vatasha.

Sekretari i përgjithshëm Boshnjakovski vendosi lule pranë përmendores së 12 të rinjve të cilët janë vrarë më 16 qershor 1943 nga okupatori fashist bullgar.

Në shënimin e 80-vjetorit të masakrës në Vatasha janë zbuluar 12 bustet e të rinjve dhe u hap Dhoma përkujtimore për shënimin me dinjitet dhe për bërje homazh për guximin dhe mosnënshtrimin e tyre.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...