Presidenti Pendarovski do të mbajë fjalim në panelin “Ruajtja e sigurisë në Evropë” në Forumin ekonomik botëror në Davos

24 Maj 2022 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, në suazat e pjesëmarrjes në Forumin ekonomik botëror në Davos, sot më 24 maj 2022, e martë, do të marrë pjesë dhe do të mbajë fjalim në sesionin në panel “Ruajtja e sigurisë në Evropë”.

Fjalime në këtë sesion është paraparë të kenë sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kryeministri i Belgjikës, Aleksandar de Kro, ministrja e mbrojtjes e Holandës, Kajsa Olongren, si dhe shefi i administratës presidenciale në Ukrainë, Andrij Jermak dhe gazetarja Frensin Lavka, redaktore në Blumberg.

Fillimi i këtij sesioni është paraparë të jetë në orën 16:30, kurse do të transmetohet drejtpërdrejt në këtë link: https://www.weforum.org/events/world-economic-forum-annual-meeting-2022/sessions/securing-europe

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....