Presidenti Pendarovski do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të mbretit britanik Çarlsi i Tretë

5 Maj 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendadvski, i shoqëruar nga bashkëshortja e Elizabeta Gjorgievska, do të qëndrojë në vizitë në Mbretërinë e Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe të Irlandës Veriore, ku nesër, më 06.05.2023, e shtunë, në Abacinë e Uestminsterit, në Londër do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të mbretit Çarlsi i Tretë.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit