Përfaqësues i Kabinetit të Presidentit bëri homazhe para përmendores së Goce Dellçevit me rastin e “23 Tetorit – Ditës së Luftës Revolucionare Maqedonase”

23 Tetor 2023 | Kumtesat

Me rastin e “23 Tetorit – Ditës së Luftës Revolucionare Maqedonase”, përfaqësues i lartë i Kabinetit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot vendosi lule të freskëta dhe të bëjë homazh për revolucionarin maqedonas Goce Dellçev para përmendores së tij në Parkun e qytetit në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....