Presidenti Pendarovski në Podgoricë në Samitin e Shefave të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të PBEJL

26 Qershor 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski do të qëndrojë në Podgoricë, Malin e Zi, ku do të marrë pjesë në Samitin e Shefave të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të Procesit për bashkëpunim në Evropën Juglindore (PBEJL).

Presidenti Pendarovski, nesër më 27 qershor 2023, e martë do të mbajë fjalim në Seancën plenare të takimit të shefave të shteteve dhe qeverive, kurse do të mbajë edhe konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin malazez Jakov Millatoviq, në cilësinë e presidentëve të vendeve të cilët janë kryesues aktual dhe i ardhshëm me PBEJL-në. Kryesimi i Republikës së Maqedonisë së Veriut me Procesin për bashkëpunim në Evropën Juglindore fillon më 1 korrik 2023.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....