Presidenti Pendarovski dhe Presidentja Osmani-Sadriu vendosën kurora pranë varrit të Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas”

26 Prill 2023 | Kumtesat

Në suazat e vizitës zyrtare të Presidentes së Republikës së Kosovës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski dhe Presidentja Vjosa Osmani-Sadriu vendosën kurora pranë varrit të revolucionarit maqedonas Goce Dellçev në kishën “Shën. Spas”.

Paraprakisht, Presidenti Pendarovski në Kabinetin e Presidentit, në ceremoni zyrtare me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake e pritën Presidenten kosovare, kurse pas mbajtjes së takimit tet-a-tet dhe takimit plenar të delegacioneve zyrtare, të dy presidentët mbajtën konferencë të përbashkët për shtyp.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....