Takimi i Presidentit Pendarovski me drejtorin e Fondacionit “Fridrih Ebert”, Peter Hurelbrink

31 Gusht 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot e mirëpriti Peter Hurelbrink, drejtorin e ri të Fondacionit “Fridrih Ebert” për Maqedoninë e Veriut dhe për Kosovën.

Në takim u bisedua mbi bashkëpunimin me këtë fondacion në suazat e Qendrës Presidenciale për Edukim Politik. Në këtë drejtim u shpreh pritja se bashkëpunimi do të vazhdojë dhe se do të thellohet edhe mandej.

Duke e shprehur përgatitjen për realizimin e projekteve të ardhshme të përbashkëta, Presidenti Pendarovski e përshëndeti mbështetjen që shteti ynë e merr nga Fondacioni “Fridrih Ebert”, si dhe mbështetjen nga Gjermania për procesin eurointegrues të Maqedonisë së Veriut.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit