Takimi i Presidentit Pendarovski me liderët e LSDM-së, Zaev dhe të VMRO-DPMNE-së Mickoski

12 Qershor 2020 | Takimet

Me ftesë të Presidentit Stevo Pendarovski, sot në mbrëmje në “Vilën Vodno” u mbajt takimi me liderët e LSDM-së, Zoran Zaev dhe të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Në këtë takim u bisedua për aspektet e ndryshme të procesit zgjedhor, ku të dyja palët dhanë argumente në favor të pozitave të tyre.

Në këtë takim nuk u arrit marrëveshje për përcaktim të datës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Të dy liderët ranë dakord të vazhdojnë komunikimin midis tyre.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....