Intervista e Presidentit Pendarovski për emisionin “Klik plus” në TV 21

19 Tetor 2023 | Intervistat

Në intervistën për emisionin “Klik plus” të TV 21, Presidenti Pendarovski paralajmëroi se do të caktohet Mbledhja e Këshillit të Sigurimit ku do të diskutohet mbi veriun e Kosovës, luftën në Ukrainë dhe konfliktin midis Hamasit dhe Izraelit. Presidenti Pendarovski në këtë intervistë flet edhe për ndryshimet e Kodit Penal, mbi gjendjet në gjyqësor, si dhe mbi ngjarjet politike aktuale dhe pritjet e tij në raport me zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....