Intervistë e Presidentit Stevo Pendarovski për “Samo intervju” në Kanal 5

6 Maj 2022 | Intervistat

Ngjarjet aktuale politike në vend, dialogu midis pushtetit dhe opozitës, perspektivat evropiane të Maqedonisë së Veriut, marrëdhëniet me Bullgarinë dhe mundësitë për zhbllokim të vetos bullgare me qëllim të hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian, ishin pjesë e temave mbi të cilat foli Presidenti Stevo Pendarovski në  emisionin “Samo intervju” (Vetëm intervistë) në Televizionin “Kanal 5”.

“Ne duhet të kemi me patjetër ndonjë lloj garancie nga Bullgaria, edhe më mirë edhe nga Brukseli dhe nga i gjithë Bashkimi Evropian, se çështja për përfshirjen e bullgarëve në Kushtetutën e vendit, do të jetë kërkesa e fundit e Sofjes”, theksoi Presidenti Pendarovski, duke shtuar se deri në këtë moment nuk ka një sinjal të tillë pozitiv nga pala bullgare.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....